46. kolo ST extraligy

24.01.2006 Celý región

MsHK Žilina - HK Tatravagónka Poprad 3:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)\r\nGóly: 11. Krajči (S. Gron, Kontšek), 31. S. Gron (Kontšek, Krajči), 60. Kontšek ...
MsHK Žilina - HK Tatravagónka Poprad 3:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 11. Krajči (S. Gron, Kontšek), 31. S. Gron (Kontšek, Krajči), 60. Kontšek (I. Droppa) - 4. Halaj (Jasovský, Kubenko), 28. Jasovský (Kubenko), 30. Javín (Kubenko), 65. Javín (Faith, Pavličko)

vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Droppa (Žilina) 10 min za nešp. správanie
presilovky: 1:2
oslabenia: 0:0
rozhodovali: J. Konc - Mášik, Krpelec
1642 divákov

V dramatickom stretnutí mali lepší úvod hostia, ktorí potrestali nevyužitú presilovku domácich už v 4. min, keď po rýchlom protiútoku Jasovský našiel úplne voľného Halaja, ktorý pohotovo vymietol ľavý horný kút Lipovského brány. Hostia mohli poistiť vedenie pri presilovej hre piatich na troch, ale Pavol Segľa z vyloženej streleckej príležitosti neprekonal domáceho gólmana. Naopak Žilinčanom vyšla presilová hra podľa predstáv a v 11. min zužitkoval Krajčí pohotovo Gronovú načasovanú prihrávku a vyrovnal na 1:1. V druhej časti hry pokračoval Poprad v dobrej hre a v 28. min vyšachovala dvojica Kubenko, Jasovský žilinskú obranu a Jasovský poslal Poprad do vedenia. O dve minúty neskôr aktivitu hostí zužitkoval obranca Javín, ktorý z voleja medzi kruhmi zvyšoval už na 3:1. Domácim sa však rýchlo podarilo znížiť, keď už o minútu neskôr po skrumáži pred bránou Popradu na dvakrát prekonal hosťujúceho brankára Kožucha Gron. V poslednej tretine Žilina hrala aktívnejšie, zatlačila súpera na svoju polovicu, ale šance Jabrockého, Krála a Droppu ostali nevyužité a diváci si museli počkať na vyrovnávajúci gól až do poslednej minúty, keď štyri sekúndy pred záverečným klaksónom šikovne tečoval Droppovu strelu Kontšek a zabezpečil tak pre Žilinu predĺženie. V predĺžení mohli Žilinčania streliť víťazný gól, ale Gálik triafal do ľavej žŕdky a individuálna akcia Grona, keď obišiel všetko, čo mu stálo v ceste ostala nevyužitá. Podobne ako domáci sa hosťom podarilo 4 s pred záverom predĺženia streliť víťazný góol, keď Javín v presilovej hre prestrelil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste.

Ján Šterbák, tréner Žiliny: \"Nezačali sme stretnutie dobre, hostia hrali výborne najmä v útoku, ale hlavne so zabezpečenou obranou, ktorú sme nedokázali prečíslovať. Podarilo sa nám to až v tretej tretine, kedy sme zlepšili hru, zvýšili aktivitu, čo nám napokon prinieslo aj vyrovnávajúci gól. No v predĺžení boli šťastnejší hostia, keď v posledných sekundách dokázali streliť víťazný gól. Pre nás je to škoda, pretože sme mali veľmi blízko aspoň k zaslúženému bodu. \"
Vladimír Klinga, asistent trénera Popradu: \"Mali sme výborný vstup do stretnutia, hrali sme aktívnejšie, hlavne prechod do útoku sme mali kvalitnejší ako domáci, ktorý robil Žilinčanom veľké problémy. Dostali sme sa rýchlejšie do vedenia. Škoda, že sme neudržali tesne pred koncom jednogólový náskok, no v predĺžení sme mali viac šťastia a pri presilovke sme dokázali streliť víťazný gól, ktorý pre nás znamená dva body a myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili. \"
(TASR)

HC Košice - HK Dynamax Nitra 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Gól: 21. P. Bartoš (z tr. strieľania), 44. Kmiť (P. Bartoš) - 54. J. Kováčik (Ľ. Kolník, M. Kováčik)
vylúčení: 7:9 na 2 min
presilovky: 0:0
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Lokšík - Gajan, Grečko
2000 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 30. Richard Huna (Devečka, Róbert Huna), 49. Kriška (Róbert Huna) - 23. Lezo (Nemec, P. Mikuš), 33. Sivák (Húževka), 64. Hriňa (Lezo, P. Mikuš)
vylúčení: 6:6 na 2 min
rozhodovali: F. Mihálik - Horínek, Tvrdoň
1220 divákov

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 1:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Góly: 36. Kuľha (Pavlas) - 30. Jozef Liška (Dostál)
vylúčení: 5:8 na 2 min
presilovky: 1:1
rozhodovali: Jakubec - Valach, Gašparík
3725 divákov

MHC Martin - HKm Zvolen 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Góly: 15. Stolárik (Kuric), 34. Török (Beran, Važan), 38. Podstavek (G. Saliji, Vantroba), 44. Cebák (Kuric), 60. G. Saliji (Török) - 3. Šechný (Babka), 5. Turek (M. Chovan, Babka), 48. Cibula (M. Chovan)
vylúčení: 8:7 na 2 min
rozhodovali: Jonák - Pavlovič, Galamboš

1. MHK Nitra 46 26 0 6 1 13 133:96 84
2. Dukla Trenčín 46 24 1 6 3 12 99:74 80
3. HC Košice 46 24 2 3 1 16 134:96 79
4. HC ŠKP Poprad 46 20 3 7 1 15 108:94 73
5. HC Slovan Slovnaft Bratislava 45 19 3 3 0 20 116:118 66
6. MsHK Žilina 46 19 0 8 1 18 110:104 65